Pagalba Telefonu

Paskambinkite mums

PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI PRIEINAMA IR TELEFONU

2020 m. Lietuvos Respublikos Statistikos departamento atlikto Lietuvos gyventojų sveikatos tyrimo duomenys rodo, kad beveik kas ketvirtas (24 proc.) Lietuvos gyventojas rūkė. Bendrosios populiacijos tyrimo duomenimis Lietuvoje  net 73 proc. rūkančiųjų teigė mėginę mesti rūkyti: 26 proc. tai pavyko padaryti, 47 proc. mėgino mesti, tačiau vėliau vėl pradėjo.  

“Mesti rūkyti yra labai lengva. Asmeniškai aš tai dariau dešimt kartų”
Markas Tvenas

Tyrimai rodo, kad tik 1-5 proc. bandžiusiųjų savarankiškai mesti rūkyti pavyksta nerūkyti ilgiau nei metus, nes mesti rūkyti  nėra paprasta dėl psichologinės ir fizinės priklausomybės nuo tabako. Dėl patiriamų pokyčių pablogėjusią emocinę savijautą pirmosiomis savaitėmis dar labiau apsunkina nemalonūs nikotino stygiaus sukelti pašaliniai efektai: padidėjęs dirglumas, mieguistumas, greitas nuovargis, galvos skausmai, didėjantis kūno svoris ir pan. Nors šie nemalonūs reiškiniai trumpalaikiai, tačiau žmogus dažnai pradeda abejoti dėl savo sprendimo ir vėl griebtis cigaretės. Be to dažnam metančiajam rūkyti tenka keisti kasdieninio gyvenimo įgūdžius – mokytis bendrauti, dirbti, atsipalaiduoti ar ilsėtis be cigaretės.

Rūkantiesiems yra reikalinga dvejopa pagalba: vienus reikia skatinti mesti rūkyti ir stiprinti metimo motyvaciją. Kitiems, jau norintiems ir pasiryžusiems mesti, gali būti reikalinga įvairaus pobūdžio tiek medicininė, tiek  ir psichologinė pagalba.

Nuo š. m. vasario 5 dienos Departamento bendradarbiavimo su Valstybiniu psichikos sveikatos centru bei Respublikinio priklausomybės ligų centro dėka, pagalba metantiems rūkyti bus prieinama ir telefonu. Profesionalią pagalbą telefonu metantiems rūkyti teiks Respublikinis priklausobės centras. Skirtingų filialų kontaktai ir darbo laika randami čia.