Aktualijos

Paskambinkite mums - trumpasis numeris:

AR SVARBU KĄ RŪKAU?

AR SVARBU KĄ RŪKAU?

Kodėl elektroninės cigaretės yra populiarios? Kokios  tendencijos vyrauja jaunimo tarpe  Europoje ir Lietuvoje? Ar elektroninės cigaretės yra mažiau žalingos nei tradicinės? Ar elektroninių cigarečių garinimas sukelia priklausomybę? Kokių sveikatos problemų turi nelegalius užpildus naudojantys garintojai? Ir, svarbiausia, ar rūkantieji gali sulaukti pagalbos?

 Į šiuos klausimus Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (Departamentas) direktorius prof. dr. Renaldas Čiužas ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas dr. Robertas Badaras atsakė Naktinio Vilniaus avilio komandos ir Departamento sukurtoje tinklalaidėje „Ar svarbu ką aš rūkau?“ https://www.youtube.com/watch?v=Ox1v94MBaas

Europoje ketvirtadalis – 25 proc.,  jaunimo yra bandę vartoti elektronines cigaretes. Lietuvoje šis skaičius siekia net 37 proc. Lietuvoje elektronines cigaretes  bent kartą gyvenime bandė vartoti 2 iš 3 15-16 m. moksleivių (įprastines cigaretes buvo rūkę pusė šio amžiaus moksleivių). Kas trečias moksleivis elektronines cigaretes vartojo bent kartą per paskutinį mėnesį.

Atsižvelgdamas į esamą situaciją, naujų prevencijos priemonių ir patikimos informacijos poreikį, Departamentas tėvams skirtoje interneto svetainėje www.kaveikiavaikai.lt sukūrė naują pamoką  „Ką reikia žinoti apie elektronines cigaretes“, kurioje pateikti svarbiausi faktai apie elektroninių cigarečių keliamus pavojus ir grėsmes, jų teisinį reguliavimą, aktualūs patarimai ir praktinės užduotys tėvams ir vaikams.