PASITIKRINKITE ŽINIAS APIE RŪKYMĄ IR LAIMĖKITE PUIKIUS PRIZUS

Ar žinote kas pirmasis pradėjo rūkyti Europoje ir kaip šis atradimas negrįžtamai pakeitė šio žmogaus gyvenimą? O kas tapo  pirmaisiais  rūkančiaisiais pasaulyje?

Artėjant Pasaulinei dienai be tabako, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (Departamentas), kartu su portalu Lrytas.lt,  kviečia pasitikrinti savo žinias rūkymo tema ir laimėti puikius prizus. Testą galite rasti čia: testas

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kasmet minėdama šią dieną, siekia atkreipti dėmesį į skirtingas, su rūkymu susijusias, problemas. Šių metų PSO inicijuota kampanija „Pasižadu mesti rūkyti“ (angl. Commit to Quit) siekia paskatinti žmones visame pasaulyje atsisakyti šio žalingo įpročio. „Metimo rūkyti procesas nėra lengvas ir greitai pasiekiamas. Nors žalingo įpročio atsisakymui dažnai įtakos turi įvairūs išoriniai veiksniai, tačiau visgi svarbiausia yra asmens pasiryžimas ir motyvacija mesti rūkyti. Tai svarbus žingsnis link sveiko gyvenimo būdo.“, – sako Departamento direktorius prof. dr. Renaldas Čiužas.