Elektroninės cigaretės

Elektroninės cigaretės buvo išrastos 2003 m. Kinijoje ir jau 2006 m. pasiekė Jungtinių Amerikos Valstijų bei Europos rinkas. Elektroninės cigaretės kurtos kuo panašesnės į įprastas cigaretes, kad jas atstotų ir imituotų įpras­tinio rūkymo metu patiriamus pojūčius. Tai prietaisas, susidedantis iš skysčiu užpildytos kasetės, kaitiklio bei baterijos. Atsižvelgiant į prietaiso modelį, vartotojas kai­tiklį įjungia traukdamas orą arba paspausdamas mygtuką. Kaitiklis įkaista, kasetėje kaitinamas skystis tampa garais, primenančiais degančių ta­bako gaminių dūmus. Terminas „garinti“ (angl. to vapor) pasirinktas siekiant atskirti šį procesą nuo įprastų cigarečių rūkymo. Visų gamintojų platinami skysčiai susideda iš tų pačių pagrindinių sudedamųjų dalių: niko­tino (gali būti ir be nikotino), propilenglikolio arba glicerolio ir kvapiųjų medžiagų (gali nebū­ti). Kitos sudedamosios dalys gali būti įvairios. Tyrimai rodo, kad ant elektroninės cigaretės pakuotės nurodytasis nikotino kiekis neretai skiriasi nuo realaus elektroninėje cigaretėje esančio nikotino kiekio.

Lietuvos Respublikoje draudžiama vartoti, parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti elektronines cigaretes asmenims iki 18 metų.

Mitai apie el. cigaretes

Elektroninių cigarečių gamintojai, didindami savo produkto patrauklumą, sukūrė ne vieną mitą. Sužinokite, kaip yra iš tiesų?