Aplinka be tabako dūmų! Pagalba metantiems rūkyti.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), skatindamas motyvuoti asmenis nerūkyti, o rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio, bendradarbiaudamas su Lietuvos respublikiniais būsto valdymo ir priežiūros rūmais bei Lietuvos savivaldybių asociacija, pradeda iniciatyvą, kuria siekiama skleisti žinias apie pagalbą metantiems rūkyti.

Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojus papildomiems draudimams ir ribojimams rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, terasose, lodžijose Departamentas kviečia visiems kartu prisidėti kuriant aplinką be tabako dūmų bei skatinant asmenis nerūkyti ir atsisakyti šio žalingo įpročio.

 net 73 proc. rūkančiųjų teigė mėginę mesti rūkyti:

ir tik ketvirtadaliui (26 proc.) tai pavyko padaryti,

47 proc. mėgino mesti,

tačiau vėliau vėl pradėjo. * 

Tik 1-5 proc. bandžiusiųjų savarankiškai mesti rūkyti pavyksta nerūkyti ilgiau nei metus, nes mesti rūkyti nėra paprasta dėl psichologinės ir fizinės priklausomybės nuo tabako. Vienus reikia skatinti mesti rūkyti ir stiprinti metimo motyvaciją. Kitiems, jau norintiems ir pasiryžusiems mesti, gali būti reikalinga įvairaus pobūdžio tiek medicininė, tiek ir psichologinė pagalba.

Departamento administruojamoje interneto svetainėje https://nerukysiu.lt galima rasti interaktyvius testus, padedančius sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį; rūkymo išlaidų skaičiuoklę; interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai ir pokyčius metus rūkyti; rubriką apie elektronines cigaretes; atsakymus į klausimus kaip mesti rūkyti, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti ir kt. Svetainėje sudaryta galimybė užduoti klausimus, o nuo šių metų vasario mėnesio visomis savaitės dienomis yra prieinama ir profesionali pagalba telefonu metantiems rūkyti. Daugiau informacijos rasite: https://nerukysiu.lt/metimas/

Departamentas, kviesdamas prisidėti savivaldybes prie  aplinkos be tabako dūmų kūrimo ir siekdamas formuoti neigiamą visuomenės požiūrį į tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių  gaminių vartojimą, siūlo vietos bendruomenes informuoti ne tik apie papildomus draudimus ir ribojimus rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, terasose, lodžijose, bet ir pagalbą metantiems rūkyti. Departamentas yra išleidęs lipdukus ir informaciniais plakatus šia tema, kuriuos siūlome patalpinti daugiabučių gyvenamųjų namų skelbimų, informacinėse lentose, rūkymo ar kitose, bendruomenei prieinamose, vietose. Lipdukus ir plakatus galima atsispausdinti čia arba pasiimti Departamente (kontaktinis asmuo Laura Bieliauskienė, el. p. laura.bieliauskiene@ntakd.lt, tel. Nr.8 7066 83 74). Maloniai kviečiame visus jungtis prie iniciatyvos viešinant informaciją apie pagalbą metantiems rūkyti.